Surucu Ekranında Frekans Yerine Devir Gostermek

Kullanıcı avatarı
kurusaray
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Surucu Ekranında Frekans Yerine Devir Gostermek

Mesaj gönderen kurusaray »

Selamlar.

Vfd022e43A serisi delta surucum var. Ekranda musteri

Frekans yerinde devir olarak ayar yapmak istiyor bu mumkunmu acaba. Örneğin 50hz yerine 950d/d gibi.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Re: Surucu Ekranında Frekans Yerine Devir Gostermek

Mesaj gönderen İslam »

Sürücü tarafında yapılacak ayar; 00.04 (Çoklu-fonksiyon Display İçeriği) parametresinin 0 olduğundan emin olun. Ardından 00.05 (Kullanıcı-Tanımlı Katsayı K) parametresini, örneğin 50 hz de 1500 d/dk dönen motor olsun. 1500/50=30 , 00.05 parametresine eğer 30 ayarlarsak ekranda U kısaltması ile 50 hz de 1500 d/dk olarak görebiliriz. Ekran tarafında okumanız gereken adres ise 2116H modbus adresidir.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
mustafa.caliskan
İletişim:

Mesaj gönderen mustafa.caliskan »

İslam yazdı: 21 Mar 2019, 16:09 Sürücü tarafında yapılacak ayar; 00.04 (Çoklu-fonksiyon Display İçeriği) parametresinin 0 olduğundan emin olun. Ardından 00.05 (Kullanıcı-Tanımlı Katsayı K) parametresini, örneğin 50 hz de 1500 d/dk dönen motor olsun. 1500/50=30 , 00.05 parametresine eğer 30 ayarlarsak ekranda U kısaltması ile 50 hz de 1500 d/dk olarak görebiliriz. Ekran tarafında okumanız gereken adres ise 2116H modbus adresidir.
Dediğiniz gibi yaptım deviri görüyorum. Ama ekran da yazdığım 500 devir. Sürücü de 740 devir alıyorum. Takometre ile de ölçtüğümde 740 devir alıyorum. Bunları nasıl eşitlerim
Kullanıcı avatarı
mustafa.caliskan
İletişim:

Yeni taktığım VFD-EL serisi 3.7 kw motor sürücüde,

Hmı ekrandan (ekran fuji ve bağlanamıyorum)1000 yazdığımda sürücünün ona karşılık frekansı 18hz oluyor ve takometre ile ölçtüğümde 800 deviri görüyorum.

Bunu nasıl eşitlerim, 500 yazdığımda ona göre frekansım ve devirim nasıl düzeltirim.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

Sürücü içerisinde 00-13 ve 02-18 parametrelerinin değerleri nedir? Birde siz hangi adrese veri yazmaya çalışıyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
mustafa.caliskan
İletişim:

İslam yazdı: 24 Nis 2024, 11:23 Merhaba,

Sürücü içerisinde 00-13 ve 02-18 parametrelerinin değerleri nedir? Birde siz hangi adrese veri yazmaya çalışıyorsunuz?
iki parametrede 0 olarak ayarlı. hmı ekranda hangi adres bilmiyorum bağlanmıyorum,ekran fuji marka.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Mesaj gönderen İslam »

Vermiş olduğunuz değerlere göre sürücü tarafında bir ayar yapılmamış. Haberleşmeyle yazılıyorsa 2001H adresi kullanıyordur büyük ihtimalle. 2001H adresine yazdığınız değeri HMI tarafında kontrol etmeniz gerekecek. Çarpan/bölen vs gibi birşey tanımlanmış olabilir. Çünkü verdiğiniz değerler lineer gitmiyor.
Kullanıcı avatarı
mustafa.caliskan
İletişim:

İslam yazdı: 24 Nis 2024, 14:08 Vermiş olduğunuz değerlere göre sürücü tarafında bir ayar yapılmamış. Haberleşmeyle yazılıyorsa 2001H adresi kullanıyordur büyük ihtimalle. 2001H adresine yazdığınız değeri HMI tarafında kontrol etmeniz gerekecek. Çarpan/bölen vs gibi birşey tanımlanmış olabilir. Çünkü verdiğiniz değerler lineer gitmiyor.
Sürücü üstünden keypad ile bir ayar yaparak bu durumu çözemem yani, doğru mudur
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Mesaj gönderen İslam »

Sürücü tarafında 00-13 parametresi denenebilir ancak bu noktada HMI programınıza bağlanıp hangi adres veri yazdığınız kontrol etmeniz gerekiyor. 2001H adresine veri yazıyorsanız olmayacaktır. Zaten HMI programını da bağlanabilecek durumda olsanız bu ayara hiç gerek kalmaz kontrolcü tarafında halledebilirsiniz.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön