PLC den 5V Çıkış

Kullanıcı avatarı
nebusta
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

PLC den 5V Çıkış

Mesaj gönderen nebusta »

İyi günler

Elimde 5v ile kumanda edilebilen bir step sürücü var. Bu zamana kadar PLC den hep 24v çıkış aldım. 5v çıkış alma işlemini en kolay nasıl yapabilirim?

Şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: PLC den 5V Çıkış

Mesaj gönderen Turhan »

Kullandığınız PLC tipi nedir?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
nebusta
İletişim:

Mesaj gönderen nebusta »

DVP-12SA211T veya DVP-28SV11T2
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

SS2 ve SA2 serisi PLC lerin çıkış tetikleme voltajı 5~30VDC oalrak belirtilmiş. PLCler üzerindeki UP kelmensine +VDC ve ZP klemensine -VDC bağlayarak Y çıkış noktalarından NPN olarak 5~30VDC aralığında tetiklenme voltajını alabilirsiniz.

ss2.png
sa2.png
wiring.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
MehmetGergin
İletişim:

Mesaj gönderen MehmetGergin »

Merhaba,
4 adet 24V DC motoru ileri ve geri yönde belirli bir senaryo ile sürmem gerekiyor.
DVP14SS211T + ek modül DVP08SN11T kullanmayı planlıyorum. 3,3-5 V ile tetiklenen bir driver kullanmayı düşünüyorum.
PLC tetik çıkışlarını 3,3-5V a nasıl indirebiliyorum? Hangi girişe 3,3-5V bağlayacağım?
2 PLC yi de bu şekilde aynı driver ile kullanabilir miyim?
Driver ile PLC arasına pull up direnci veya optokuplör kullanmam gerekiyor mu?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC output tetikleme voltajı 5~30VDC aralığında olmalıdır. Daha farklı gerilim seviyelerindeki anahtarlama sinyalleri için uygun frekansda optacoupler yada yükünüz için uygun ohmajda ön direnç kullanabilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön