dvp sa2 plc ile atv320 haberleşme ve bağlantısı

Kullanıcı avatarı
Umitpolat55
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

dvp sa2 plc ile atv320 haberleşme ve bağlantısı

Mesaj gönderen Umitpolat55 »

öncelikle kolay gelsin elimde dob100 panel dvp sa2 plc schneider inverter var bunları modbus üzerinden haberleştrmek istiyorum bunları nasıl bağlayacağım birde örnek program birde modbus bağlantı şeması şimdiden teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: dvp sa2 plc ile atv320 haberleşme ve bağlantısı

Mesaj gönderen Uğur »

DELTA PLC HMI haberleşmesine dair forumda birçok örnek bulabilirsiniz fakat elinizdeki inverter ile haberleşmenize dair sizin çalışma yapmanız gerekir. İnverter istasyonu protokolü haberleşirken okunup yazılacak modbus adreslerin listesi gibi.
Burada HMI portlarından birine PLC yi bağlayıp DELTA DVP PLC ile haberleşebilir diğer portuna da inverteri bağlayıp yukarıdaki sorulara vereceğiniz cevaba göre netleşecek driver ile de onunda haberleşmeniz mümkündür.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
Umitpolat55
İletişim:

Cevabınız için teşekkür ederim bağlayacağım inverter atv 320 formda çok gezindin ama kafamdaki soruları gideremedim öncelikle hım panel ile sürücüyü haberleştridim plcde sürücü ile haberleşmiş olacakmı ben aynı zamanda plc _sürücü_panelin haberleşmesini istiyorum bana bunların bağlantı yani pin bağlantılarını çözümlerseniz ben gerisini formdan bakar halledrim ilginiz için sağalun
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Modbus haberleşmede bir master olur yani yöneten bir tane olur. Doğal olarak HMI master ise PLC ve inverter slave konfigürasyonunda HMI hem PLC hemde inverter ile haberleşmiş olacak. PLC inverter ile direk haberleşemeyecektir.
PLC inverter ile direk haberleşmek zorunda ise bu durumda PLC ile inverteri RS485 üzerinden haberleştirip HMI ile PLC yi RS232 yada diğer 485 portundan haberleştirmelisiniz. Bu konfigürasyonda HMI direk plc ile haberleşirken inverter ile direk haberleşemez PLC üzerinden kontrol edebilir.
Öncelikle kurgunuzu iyi düşünün hangi yolu izlemek istiyorsanız çıkarınki nihayetinde pin bağlantısı bir satırlık cevap olacaktır.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
Umitpolat55
İletişim:

BEN PLC İLE İNVERTERİ HABERLEŞTİMEK İSTİYORUM İNVERTER SAYIM İSE 4 PLC İLE PANELİDE DEDİĞİNİZ GİBİ RS232 VE RS 485 İLE HABERLEŞTİRECEM BAĞLANTILARI ATARSANIZ SEVİNİRİM
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

HMI COM2 portunda 1 nolu pin RS485+ ve 6 nolu pin RS485- dir. Bunu PLC üzerindeki COM3 yazan + ve - ye karşılıklı gelecek şekilde bağlayın.
PLC besleme soketi üzerindeki yeşil rs485 + ve - uçlarınıda inverterinizin RS485 + ve - uçlarına bağlayın.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
Umitpolat55
İletişim:

BU FOTOĞRAFA GÖRE HANGİ PİNLER PEKİ
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

D0 ve D1 i kullanacaksınız fakat hangisi + oluyor onu karşı taraftan öğrenebilisiniz.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
aauyanik
İletişim:

Mesaj gönderen aauyanik »

Uğur Bey
Öncelikli olarak Delta ailesine böyle bir bilgi paylaşım platformu oluşturduğu için teşekkür ederim.

"Modbus haberleşmede bir master olur yani yöneten bir tane olur. Doğal olarak HMI master ise PLC ve inverter slave konfigürasyonunda HMI hem PLC hemde inverter ile haberleşmiş olacak. PLC inverter ile direk haberleşemeyecektir.

Yukarıda yazan ifadeye göre otomasyon sistemini yöneten PLC olmasına rağmen burada HMI master olduğu için tüm haberleşme talepleri HMI üzerinden yapılıyor, modbus RS 485 RTU haberleşmede HMI 'ı slave yapamıyoruz sanırım ?

İnput lardan gelen veriye göre frekansın artmasını ister isem PLC bu bilgiyi nasıl inverter e iletecek?

Slave olan cihazlar arasındaki haberleşmeyi nasıl yapmamız gerekiyor RS 485 protokolünde?

Saygılar

Aydın
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

PLC içerisindeki bir datayı HMI sürücüye makro ile iletebilir. Bu durumda siz plc inputlarını kullanarak frekans arttırdığınız registeri HMI ile sürücüye gönderebilme imkanınız olacak.

Whatsapp Kanal

“HMI Forum” sayfasına dön