asda-a2 geri yönde hareket ettirme

Kullanıcı avatarı
Barış
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

asda-a2 geri yönde hareket ettirme

Mesaj gönderen Barış »

merhaba iyi çalışmalar . elimde asda-a2-0721-m modeli servo srürücüm ve dvp12se11t modeli plc'im var. servoyu fabrika ayarlarına döndürdüm. viewtopic.php?f=32&t=63 buradaki bağlantıyı yaptım. parametreleri ayarladım. plcden y0 puls y1 dır olarak ayarladım . ileri yonde servo hareket ediyor fakat geri yonde hareketi bir türlü sağlayamadım. gözden kaçırmış olduğum birşey olabilirmi.
.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: asda-a2 geri yönde hareket ettirme

Mesaj gönderen Turhan »

PLC'nin Y1 yön çıkış led durumunu pulse komut pozisyonuna göre aktif yada pasif olduğuna ve bu çıkışın sürücü CN1 konnektorü üzerinde 37. (/SIGN) pinine bağlı olduğuna emin olunuz.

Ayrıca P1-00 harici pulse giriş tipi parametre değerinizin 0x0002(Pul+Dir) olduğuna emin olunuz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Barış
İletişim:

Mesaj gönderen Barış »

Turhan bey cevap için teşekkür ederim. plc yön çıkışı aktif oluyor. yön çıkışı CN1 soketinde 37 nolu pine bağlı P01.00 parametresi 0002. elimde bir sürücü daha vardı onu da denedim sonuç aynı. atladığım bir şey var fakat bulamıyorum.
Kullanıcı avatarı
Barış
İletişim:

Mesaj gönderen Barış »

Turhan bey P01.00 parametresini 0x0102 yaptığımda servo ileri geri hareket etmeye başladı. servo hızını artırmak için değeri artırdıkça hızı azalmaya basladı. sanırım p1.44 ve 45 parametreleri ile oynamam gerekecek. 50khz ile sürmeye çalışıyorum servoyu hızı azalıyor. 1khz ile daha hızlı dönüyordu

“Servo Forum” sayfasına dön