Delta VFD E Sürücü - SE PLC kontrolü

Kullanıcı avatarı
Aniluzun
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Delta VFD E Sürücü - SE PLC kontrolü

Mesaj gönderen Aniluzun »

Merhabalar,

Elimde 2.2 kW Delta VFD E sürücü var. Bu sürücü ile bir pompayı debiye göre delta se plc üzerinden pid yaparak kontrol edeceğim. CPU'ya 06xa modülü bağladım ve 4-20 çıkış verebiliyorum. Bunu ölçü aleti ile de teyit ettim. Sürücü üzerinde de 02.00 parametresini 2 yaptım 02.01 parametresini de 1 yaptım, klemenslerde de plc üzerinden gelen + kabloyu ACI, - kabloyu ACM'ye giriş yaptım. M1 ile de DCM arasına köprü yaptım. Ancak plc üzerinden 4-20 çıkış vermeme rağmen sürücüyü kontrol edemiyorum ve sürekli stopta kalıyor. Yanlış veya eksik yaptığım ne var acaba?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Delta VFD E Sürücü - SE PLC kontrolü

Mesaj gönderen Turhan »

Parametre ayarınız ve fiziksel bağlantınız doğru gözüküyor. Sürücü 00-02 parametresini 9 tanımlayarak fabrika ayarlarına resetledikten sonra sürücüyü yeniden enerjilendirin ve yalnzıca belirttiğinzi parametreleri tanımlayarak çalışmayı test edebilirmisiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ozanzeytin16
İletişim:

Mesaj gönderen ozanzeytin16 »

MERHABA BENİM BİR SORUM OLACAKTI VFD E SERİSİ AC SÜRÜCÜYE BİR ADET SENSÖR BAGLAYIP HMI PANELDEN KAÇ ADET ÜRÜN GEÇTİĞNİ GÖRMEK İSTİYORUM BUNU NASIL YAPABİLİRİM
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bunun için VFD-E Serisi Sürücülerde PLC Fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ozanzeytin16
İletişim:

Mesaj gönderen ozanzeytin16 »

bunun için bir örnek varmı elinizde

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön