P1-45 kendini sıfırlıyor

Kullanıcı avatarı
kadir_trn
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

P1-45 kendini sıfırlıyor

Mesaj gönderen kadir_trn »

Merhaba.
Asda-A2 sürücüde p1-45 parametresini 36 olarak ayarlıyorum fakat güç kesildikten sonra sürücü bu değeri sıfırlıyor ve default değeri olan 10 değerine getiriyor. Bunun önüne geçmenin bir yolu var mı? Yoksa plc tarafından mı bu parametreyi kontrol etmeliyim sürekli. Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: P1-45 kendini sıfırlıyor

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücünün P1-01 parametresi nedir?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
kadir_trn
İletişim:

0x0001
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü'nün enerjisini kesip var ise haberleşme soketlerini sökün ardından sürücüyü yeniden enerjilendirip P1-45 parametre değerini istediğiniz bir değer ile tanımlayın. Haberleşme kablo bağlantılarını sağlamadan önce sürücüyü yeninden enerjilendirip P1-45 parametresinin değerini tekrar kontrol edebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
kadir_trn
İletişim:

Dedikleriniz yaptım p1-45 parametresi değişmedi 36 olarak kaldı. Sürücü ile canopen üzerinden haberleşiyorum ladder da kullandıgım komutlar INITC, ddrvıc ve encoderlerden veri okumak için coprw komutu. Eksta olarak hwconfıg den sadece node ıd ve can bit rate ayarı yapıldı. Tekrar bütün haberleşme kablolarını takıp tekrar kapatıp açtım p1-45 hala 36 değerinde
Kullanıcı avatarı
alidogruyol
İletişim:

Mesaj gönderen alidogruyol »

Merhabalar

P2-30 Parametresini 0 yaparak denermisiniz.Yannız P2-30 değerini 0 yaptıktan sonra istediğiniz paremetreyi değiştirip sürücünün enerjisi öyle kapatıp tekrar açın.
Kullanıcı avatarı
kadir_trn
İletişim:

alidogruyol yazdı: 04 Ağu 2023, 18:42 Merhabalar

P2-30 Parametresini 0 yaparak denermisiniz.Yannız P2-30 değerini 0 yaptıktan sonra istediğiniz paremetreyi değiştirip sürücünün enerjisi öyle kapatıp tekrar açın.
Sorun çözülmüştü zaten, aynı problem başka bir parametre içinde çıkmıştı. P2-30 parametresini -5 yapmak sorunu çözdü. Teşekkürler

“Servo Forum” sayfasına dön