Cp2000 ovA hatasi

Kullanıcı avatarı
Atakankhn
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Cp2000 ovA hatasi

Mesaj gönderen Atakankhn »

Merhaba,2 adet delta cp2000 sürücüyle 2 ayri 110 kw fan motoru çalıştırıyorum.3 yıldır hiçbir sorun yokken son 2 aydır çalışır vaziyetteyken sürücülerim belirsiz zamanlarda ovA hatasi veriyor! Sürücü giriş voltajlarinda dalgalanma olsa 2 sürücümde aynı anda hataya düşmesi gerekmez mi? Aynı besleme hattından 2 adet delta 45 kw sürücülerim de mevcut ancak onlarda bir problem oluşmuyor!!!
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Cp2000 ovA hatasi

Mesaj gönderen Turhan »

OVA hatası motorun hızlanması aşamasındaki aşırı voltaj hatasıdır.

1. Hızlanma zamanı sürenizi düşürmeyi deneyin.

2. 01-44 parametresi ile lineer hızlanma yerine otomatik hızlanma modlarını kullanın.

3. 06-01 aşırı voltaj değerini arttırmayı deneyin.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Atakankhn
İletişim:

Cevap için teşekkürler. Ancak arıza normal calisiyorken çıkıyor. İlk kalkış anında değil!?
Ama voltajı 400 v tan 410 volta çıkardım... Takip edeceğim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

OVA hatası mutlaka sürücü hızlanma bölgesinde iken oluşuyordur. Bu, sürücü'nünilk çalışma anında olabileceği gibi normal çalışma esnasındaki hız artışlarında da ortaya çıkabilir.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Atakankhn
İletişim:

Öncelikle yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler.
Problemin sebebini buldum. Benzer sorunu olanlar içinde faydalı olur umarım!
Surucuyle kontrol etmek istediğim motorun bağlı olduğu mil kayis kasnak tertibatiyla birbirlerine bağlı ki;motorda bir sorun olursa surucu zaten koruyor ancak kayis kopma veya makinada zorlanma sebebiyle belirledigim devirin altina düşerse suruculu motorum devre dışı kalsın diye takometreden çıkış almıştım. Takometre ekranda devir değişikliği bariz görünmese bile çıkış rölesi hassasiyeti sebebiyle sürücüye giden startı düşürdüğünden sürücü hatalı duruşa geçiyor. Takometre alt limit sınırını genişletince sorun ortadan kalktı.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön