Asda a2-e G-code

Kullanıcı avatarı
yordamtest
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Asda a2-e G-code

Mesaj gönderen yordamtest »

Elimizde asda-a2-e servo motor var. Bu servo motoru g-code ile ethercat üzerinden kontrol edebilir miyiz? Yani ethercat ile adreslere pulse gönderiyoruz bunun yerine g-code halinde toplu şekilde pulse gönderebilir miyiz ya da buna benzer kullanabileceğimiz başka bir yöntem var mı?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Asda a2-e G-code

Mesaj gönderen Turhan »

G kodu fonksiyonu kontrolcüye ait bir özelliktir. Bu sürücüyü kontrol ettiğiniz yada etmeyi düşündüğünüz bir kontrolcünüz bulunuyor mu?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
yordamtest
İletişim:

Servo motor sürücü ve servo ile ethercat bağlantısı yaptığımız bir jetson nano kartımız var. Pulseleri bu kartta yazdığım bir kodla doğrudan adrese gönderiyorum. Tek tek göndermek yerine toplu şekilde tüm pulseleri göndermenin bir yolu var mıdır acaba diye merak ettim.
Kullanıcı avatarı
yordamtest
İletişim:

yordamtest yazdı: 28 Ara 2023, 14:44 Servo motor sürücü ve servo ile ethercat bağlantısı yaptığımız bir jetson nano kartımız var. Pulseleri bu kartta yazdığım bir kodla doğrudan adrese gönderiyorum. Tek tek göndermek yerine toplu şekilde tüm pulseleri göndermenin bir yolu var mıdır acaba diye merak ettim.
Yani kastım şu bir görüntümüz var. Bu görüntünün kenarlarını takip etmesini istiyoruz. Kullandığımız bir kod var servoyu kontrol etmek için. Servo motor sürücüsünün adreslerine doğrudan pulse ve hız göndererek hareketini gerçekleştiriyoruz (örneğin 500 git veya -500 geri dön gibi). Pulseleri tek tek göndermek yerine toplu bir şekilde sürücüye göndermenin bir yolu var mı acaba? İlk aklımıza gelen g-code oldu. Tek eksende g-code kullanarak servo motor kontrolü sağlayabilir miyiz?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücüyü yalnızca dahili pozisyon kontrol modunda kontrol ederseniz (P1-01: 0x0001 veya 0x0101)ve sürücü parametrelerine değer yazabilirseniz maximum 63 adıma kadar hareketi PR modunda icra edebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
yordamtest
İletişim:

Turhan yazdı: 02 Oca 2024, 15:04 Sürücüyü yalnızca dahili pozisyon kontrol modunda kontrol ederseniz (P1-01: 0x0001 veya 0x0101)ve sürücü parametrelerine değer yazabilirseniz maximum 63 adıma kadar hareketi PR modunda icra edebilirsiniz.
Biz ethercat özelliğini kullandığımız için P1-01 'i 0x000C olarak çalıştırıyoruz. Bu söylediğinizi yani 63 adımı bu moddayken kullanamaz mıyız?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Hayır. Kullanamazsınız.
DELTA Electronics Turkey

“Servo Forum” sayfasına dön