WPL plc haberleşme com port sorunu

Kullanıcı avatarı
samilsahin
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

WPL plc haberleşme com port sorunu

Mesaj gönderen samilsahin »

Selam arkadaşlar,bu konu hakkında çok başlık var hepsini hatim ettim fakat yine sorunu çözemedim.
WPL 2.52 kurdum bilgisayarıma,yeni bir USB-seri port dönüştürücü ve Delta plc kablosu aldım bağladım fakat haberleşme ayarlarında dönüştürücüyü görüyor hatta port numarasını defalarca değiştirdim yine com port numarasını değişmiş olarak görüyor fakat otomatik algıla deyince ''bu port kullanılıyor veya mevcut değil'' diyor.Plc yi stop yapıp enerjisini kesip açtım yine olmadı.Başka bir plc ile denedim yine olmadı.Güncelle dediğimde güncel ve normal çalışıyor diyor.Sorun ne olabilir acaba ya da ne yapmamı önerirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: WPL plc haberleşme com port sorunu

Mesaj gönderen Turhan »

WPLSoft'dan daha çok PC Comport kullanımı ile ilgili bir sorun gibi gözüküyor. PC'nizde Comport kullanım yetkisine sahip tüm programları Görev Yöneticisi sekmesinden sonlandırdıktan sonra tekrar çalışmayı deneyiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
samilsahin
İletişim:

Mesaj gönderen samilsahin »

Teşekkür ederim Turhan bey.
Konumuzun dışı olacak belki ama comport ları kullanma yetkisi olan programları nasıl anlayabilirim acaba.Çünkü görev yöneticisinde arka planda çalışan birsürü program var.
Cahillğimi bağışlayın lütfen.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Rica ederiz. Eğer var ise PC'nizde diğer markalara ait programlama editorleri ilk olarak bu programları sonlandırmanızda faydalı olacaktır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön