ISPSoft taramayı en başa alma

Kullanıcı avatarı
Ali Güleç
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ISPSoft taramayı en başa alma

Mesaj gönderen Ali Güleç »

esselamu aleykum. ISPSoft ta; tarama sürem 8ms olduğu için , misal 8.satırda çevrime devam edmesin, enbaşa yollasın çevrimi. siemens s71200 lerde RET komutu bu işi yapyor. ISPSoft ta da böyle birşey mümkünmüdür..lader ile yazyorum. cj komutu ile istedigim satıra atlama yaptım ama,atladıgım satırın altını işlemesini istemiyorum.tarama başa dönsünki,tarama sürem kısalsın.. birde, tarama süresine takılmadan anında çıkışı pasif etmek (resetlemek) ISPSoft ile dvp plc lerde mümkünmü ?. ISPSoft AS serisi plc ile ; DY0.0 RST komutu yazıldığında ; oluyor. anında çıkış pasif oluyor. bu işlem dvp serilerindede mümkünmüdür .. kolaylar gesin..teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: ISPSoft taramayı en başa alma

Mesaj gönderen Turhan »

1. PLC programında belirlenen zaman değerinde programın kalan kısmını taramadan tekrar ilk satırı taramaya devam etmesi gibi bir opsiyon bulunmuyor. CJ komutu ile de PLC'yi istediğiniz bir satırdan END komutunun bulunuduğu son adıma yönlendirdiğinizde programınızın yalnızca ilk satırı ile CJ komutunun bulunduğu satır aralığı işlenecektir.

2. DVP serisi PLC modellerinde REF komutu ile PLC tarama saykılından bağımsız fiziki IO'lar refresh edilebilir.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön