Cnc Kontrolleri

Kullanıcı avatarı
hilalsoft
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Cnc Kontrolleri

Mesaj gönderen hilalsoft »

Iyi günler arkadaşlar. Özellikle yoneticilerden ricam Cnc kontrolleri içinde bir başlık ve eğitim tarzı bir bölüm açalım. Ben şu anda NC200B dmcnet li bir sistem kurmaya çalışıyorum. Başarabilirsem aldığım notları paylaşacağım zaten. Ama şu an için bayaa bi desteğe ihtiyacım var. Hem yardım edebilecek arkadaşlar bana ulaşırsa çok sevinirim. Hemde bitirdikten sonra ben adım adım eklerim yaptıklarımı. Neredeyse 1 aydır araştırıyorum doğru düzgün ne dmcnet le alakalı nede nc200b ile alakalı tam bir döküman yok maalesef. Bu konuda bir başlık açılırsa ben ona göre devre şemaları , paramtreler hangi eksen ne amaçla kullanılacak ve ayarları en başta alırken hangi motor ve sürücüler seçilmeli vs atmaya başlarım.
HilalSOFT Bilgisayar
hilalsoft@gmail.com - admin@hilalsoft.net
+905317890490
Kullanıcı avatarı
hilalsoft
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Cnc Kontrolleri

Mesaj gönderen hilalsoft »

Asda A2-F serisi ve Asda M-F serisi Dmcnet haberleşmeli sürücüleri Dmcnette bağlayabilmek için girilmesi gereken parametreler.
P2-08 = 10 ==>>> Sürücüyü Sıfırlamak için
P2-15 = 122 ==>>> İleri limit switchini normal açık konuma getiriyoruz
P2-16 = 123 ==>>> Geri limit switchini normal açık konumuna getiriyoruz
P2-17 = 121 ==>>> Acil Stop butonunu normal açık konumuna alıyoruz.
P1-01 = 0x000b ==>>> Can open Half olarak ayarlıyoruz motor yönü değiştirmek için 0x010b yapılabilir.
P3-01 = 0203 ==>>> sebebini anlayamadığım bir şekilde sürücüde hazırda 3203 olarak geliyor bunu değiştirmeden kontrol ünitesi devreye girmiyor
P3-00 = 0001 ==>>> Burada her sürücüye ayrı ayrı kanal numarası vermemiz gerekiyor. Asda M serisi sürücüde Ayrıyeten sel tuşu var eksenler arasında geçmek için aslında tek sürücü olmasına rağmen her eksen için ayrı sürücü varmış gibi hareket etmek gerekiyor. P2-15 ile P2-17 arasındaki parametrelerde de 4 hane olarak parametre girişi olup 1xxx X ekseni 2xxx Y ekseni ve 3xxx Z eksenininin parametrelerini belirliyor.
HilalSOFT Bilgisayar
hilalsoft@gmail.com - admin@hilalsoft.net
+905317890490

“CTA-DPA-IFD-CNC Forum” sayfasına dön