Inverter DC Voltaj Uygulaması

Kullanıcı avatarı
kuka92
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Inverter DC Voltaj Uygulaması

Mesaj gönderen kuka92 »

Uğur Bey,

Klasik bir PID yöntemi ile rahatlıkla yapılacak bir uygulamayı Dahili PLC için ısrar ederek çok yardımcı olmadınız. Bu sefer kolaylaştırmadınız, zorlaştırdınız.

Sonuç olarak dediğiniz gibi Dahili PLC yi kullanacagım!
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Inverter DC Voltaj Uygulaması

Mesaj gönderen Uğur »

Sürücü PID uygulaması girişine bağlanacak bir basınç sensörüne göre davranış sergilemektedir. Sürücü uyku ve uyanma işlemi basıç ilişkisinden doğan frekansa göre cevap vermektedir, DC besleme voltajına göre değil. Yardımcı olmadınız derken umarım sorduğunuz soruyu hala hatırlıyor olmalısınız. DC voltajın durumuna göre bir çalışma durumunun senaryosunu anlattığınızın farkında olmalısınız herhalde. Çözüm yolunu beğenmeyebilirsiniz çalıştırabildikten sonra istediğiniz yolu tercih etmekte özgürsünüz.

kuka92 yazdı: 11 Eyl 2018, 11:15 Merhabalar,

İki sorum olacak.

1) Elimizde E Serisi 1.5kw 220 volt sürücümüz var. Sürücümüzü DC voltaj ile besledik. Uyku ve uyanma frekansını kullanarak çalışma yapmak istiyorum. Fakat uyku ve uyanma frekansları ''HZ'' cinsinden yazılabiliyor. Ben DC voltaj olarak yazmak istiyorum. Tam olarak yapmak istediğimiz işlem şu ;

- Giriş DC voltajı 160 Volt'dan küçük olursa inverter uykuya geçecek.
- 200 Volt'a yükseldiğinde tekrar uyanacak ve çalışmaya devam edecek. Ta ki giriş voltajı 160 Volt'un altına düşene kadar...

Not : Uygulamayı parametre ayarıyla veya dahili PLC ile yapmamız farketmez. Yeter ki uygulamayı gerçekleştirelim.

2)Bu uygulama sürekli yapılacak ve farklı motorlarla kullanılacak. Fakat motor parametrelerini bu seride giremiyoruz. Mesela ''rpm''değerini giremiyorum. Auto-tuning yapmak bu işleme çözüm sağlar mı ?
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kilitli

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön