VFD C2000 İLE HMI KULLANIM SORUNU

Kullanıcı avatarı
ADANALI-CB
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

VFD C2000 İLE HMI KULLANIM SORUNU

Mesaj gönderen ADANALI-CB »

MERHABA UGUR BEY biz bir makinada VFD C2000 VE DOP B hmı kullanıp uygulama yapmak istedik yalnız başarılı olamadık hmı üzerinden start stop akım okuma ve frekans okuma yazmayı gerçekleştirdik yalnız takıldıgımız konu ileri geri jog uygulaması ve inverter arıza bitleri konusunda ilerleyemedik sizden ricam bu konu hakkında bizlere yardımcı olmanız hangi adreste hangi bitleri aktif etmeliyiz ve hmı de adreslemeyi nasıl oluşturmalıyız yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekür eder iyi çalışmalar dilerim.
...İMANIN İKTİDAR OLMADIĞI YÜREKTE ŞEYTAN İHTİLAL YAPAR...
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: VFD C2000 İLE HMI KULLANIM SORUNU

Mesaj gönderen Turhan »

İnverter hata kodları için H2100 register adresini okumalısınız. Adres içeriği 0 ise sürücü üzerinde herhangi bir hata olmadığı sıfırdan farklı ise sürücünün hataya geçtiği şeklinde değerlendirebilirsiniz.
HMI Makro satırlarında karşılaştırma komutları ile bu adresin 0 yada 0'dan farklı olma durumuna göre bit adres tetikleyebilirsiniz.

H2000 kontrol wordunun 0,1 ve 4,5 bitleri tetiklenerek JOG çalışmayı gerçekleştirebilirsiniz. jog çalışma ile ilgili diğer parametreler aşağıdaki gibi olacaktır.

01-20 JOG Acceleration Time
01-21 JOG Deceleration Time
01-22 JOG Frequency

C2000_Jog.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ADANALI-CB
İletişim:

Merhaba turhan bey parametrede sıkıntı yok c2000 tarafı ok yalnız hmı biti nasıl aktif ederim orayı anlamadım yani buton adresi ne olmalı ve hangi buton kullanmalıyım onu çözemedim turhan bey daha açık bir şekilde sizden yardım beklemekteyiz lütfen konu hakkında bana yardımcı olunuz deltada yeniyiz hatamız varsa affola..
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü H2000 adresine 19 veya 35 sayısını göndererek ileri yada geri yönde jog yapabilirsiniz. İleri-Geri jog işlemleri için binary kod dağılımın daha açıklayıcı olabilmesi için Windows Hesap makinesini programcı modunda kullanabilirsiniz.

İleri_jog.png
geri_jog.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ADANALI-CB
İletişim:

MERHABA UGUR BEY TURHAN BEY SİZDEN RİCAM ÖNCEDEN ÜRÜN SEÇME MANUEL İNDİRME GİBİ İŞLEMLERİ ÇOK BASİT ŞEKİLDE HALLEDİYORDUK YALNIZ ŞİMDİ O SEÇENEKLER SİTEDE YOK VE ACABA SİTE DÜZENLEMESİ OLACAKMI ÜRÜNLER İÇİN ..BİR SORUN HAKKINDADA SİZLERDEN YARDIM BEKLEMEKTEYİM VFD C2000 İNVERTER HAKKINDA YETERLİ DÖKÜMAN BULUNMUYOR MODBUS ADRESLERİNE BİR TÜRLÜ ULAŞAMADIM ULAŞTIKLARIMDA HATALI ADRESLER OLDU SİZDEN RİCAM ACABA BURADA PAYLAŞABİLİRMİSİNİZ.İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Forum ana sayfa --> AMD (AC Motor Drive) --> AC Motor Sürücü Teknik Dokümanlar --> AC Motor Sürücü Uygulama Maneulleri --> C2000 Uygulama Manueli

Başlığından indireceğiniz döküman ile c2000 serisi sürücünün modbus adreslerine erişebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön