eServer Kayit Tetikleme

Kullanıcı avatarı
provalve
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

eServer Kayit Tetikleme

Mesaj gönderen provalve »

Merhabalar ;

Yaptigimiz programda USB ye data kayit buffer ile bilgilerimi aktarabiliyoruz. Bu bilgileri data kayit buffer ile yaparken ayni anda kayit ettigimiz bilgileri eServer kullanarak excel dosyasinada yazmak istiyoruz. Ancak eServer icin tetikleyici kismini anlayamadim. Yuklemis oldugum ekran goruntusunde Vakum Test Degeri Kayit tusuna nasil bir makro yazmaliyim ki eServera PLCdeki verilerimi aktarabileyim. Tetikleme olmadan anlik yazabiliyorum ancak ,anlik veri almak bizim pek isimize yaramiyor sadece istedigimiz zaman tek satirlik bir veri dizisi yazmak istiyoruz. Bu is icin gerekli makro icin yardim edebilir misiniz ?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: eServer Kayit Tetikleme

Mesaj gönderen Turhan »

eServer konfigürasyonu oluşturduğunuz pencerede Tetikleme tipini trigger seçtikten sonra belirleyeceğiniz bit adresin yükselen veya düşen kenar tipine göre verilerinizi kaydedebilirsiniz.

eserver_trigger.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön