AH500 PLC ile Movicon Haberleşme

Kullanıcı avatarı
rcpyzc
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

AH500 PLC ile Movicon Haberleşme

Mesaj gönderen rcpyzc »

Öncelikle kolay gelsin.
delta AH 500 "cpu521-en" PLC var ve bu plcyi TCP IP ile movicon scada dan kontrol etmek istiyorum.
Scada ayarlarında haberleşmeyi kurduğumu düşünüyorum fakat scada da bir buton olusturup aktif ettiğimde plc den çıkış alamıyorum. Bununla ilgili yardımlarınızı bekliyorum
2. sorum ise ah500 serisi plc nin modbus adresleri dvp serisiyle aynı mı?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: AH500 PLC ile Movicon Haberleşme

Mesaj gönderen Turhan »

AH500 serisi PLC'nin Modbus adresleri DVP serisinden farklıdır. Bunun için aşağıdaki tabloyu referans almalısınız.

AH500_Modbus.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
rcpyzc
İletişim:

Mesaj gönderen rcpyzc »

tablodaki modbus adreslerine göre ayarladım fakat yine haberleştiremedim.
ekteki resimde görünen data exchange bölümünden kaynaklı bir problem olabileceğini düşünüyorum. burdaki ayarlarım nasıl olmalı. birde bu bölüm ile ilgili biraz bilgi verirmisiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Data Exchange scada üzerinden haberleşmenize engel bir durum değildir. Belirttiğim adreslerden verileri okuyabiliyor olmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
rcpyzc
İletişim:

Mesaj gönderen rcpyzc »

Peki modbus için plcde herhangi bir biti veya bitleri aktif etmeli miyim. Veya herhangi bir dataya herhangi bir değer göndermeli miyim?
Kullanıcı avatarı
yasinakar
İletişim:

Mesaj gönderen yasinakar »

movicon ile haberleşirken multiple register seç datalar için birde adresler bir geriden başlıyor foruma da arama yaparsan movicon diye başka bir arkadaşa resim falan atmıştım orada görürsün yardımcı olur sanırım

“PLC Forum” sayfasına dön