DELTA HMİ - LS SÜRÜCÜ HABERLEŞME

Kullanıcı avatarı
Yakupicoglu
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DELTA HMİ - LS SÜRÜCÜ HABERLEŞME

Mesaj gönderen Yakupicoglu »

Merhabalar,
Daha önce hiç plc veya hmi ile sürücü haberleştirip çalıştırma deneyimim olmadı, internette ki videolarınızı izlediğimde delta hmi ile delta sürücü haberleştirip h2000 adresine 18 veya 34 bit i gönderip start stop vs. yapılabiliyor. Peki benim b07s411 hmi ile haberleşme ayarlarından delta controller ASCII yaparak LS İG5A sürücümü çalıştırabilir miyim sadece deneyim etme amaçlı start stop ve frekans girmek istiyorum ve bu model sürücünün adreslerini ve bit adreslerini nasıl öğrenebilirim manuelinde hex adresleri ve bit adresleri bu şekilde
Screenshot_2024-01-06-15-47-19-533_cn.wps.moffice_eng.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Yakupicoglu
İletişim:

Re: DELTA HMİ - LS SÜRÜCÜ HABERLEŞME

Haberleşme ayarlarını modbus rtu kurarak sürücüyü çalıştırdım okuma ve yazma bilgilerinde sıkıntı yok ama çıkış voltajını düzgün okuyamıyorum ls dökümanlarında çıkış voltajını okumak için B-1 = A üzerinden okuma yapılacağı yazıyor ama çıkış voltajı ve ekranda okuduğum birbirinden tutarsız
Kullanıcı avatarı
Yakupicoglu
İletişim:

Re: DELTA HMİ - LS SÜRÜCÜ HABERLEŞME

Hmi üzerinden voltaj kazanç değerini 1.25 yaparak çıkış voltajı değerini kalibre ettim. Şuan için bir sıkıntı kalmadı. Teşekkür ederim

“HMI Forum” sayfasına dön