BEİJER HMİ İLE DOP110CS DEĞİŞİMİ (FATEK PLC)

Kullanıcı avatarı
tahsin
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

BEİJER HMİ İLE DOP110CS DEĞİŞİMİ (FATEK PLC)

Mesaj gönderen tahsin »

Merhaba ,
Bir fabrikada fatek plc FBs-60MCT modeli plc ve onunla rs485 üzerinden haberleşen Beijer EXTER T100 panel bulunan bir sistem var.Beijer paneli Delta DOP110CS ile değişim yapmak istiyorum.Beijer panele ait yazılım elimde mevcut fakat benim sorunum ondaki adreslemeler ve element grubu Delta Hmi^dan çok farklı Örneğin;

Digital symbol adında bir element var ve data adresi D100 ve data tipi belirtilmemiş.Resim

Multiple Symbol adında bir element var.Delta 'da bulunan multistate indicator elementine benziyor fakat beijer panelde data adresi D24 ve signed 16bit ama delta panelde buna karşılık yok gibi.Resim

beijer marka panel kullanmak istemediğim için delta ya geçmek istedim fakat bu sorunlar yüzünden kafam karıştı.Delta Hmı tecrübem çok yok.

Bu durumda bu Beijer paneli Delta ile değişim yapmak mı yoksa Yeni model bir Beijer panele yazılımı direk import etmek mi karar veremedim. yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: BEİJER HMİ İLE DOP110CS DEĞİŞİMİ (FATEK PLC)

Mesaj gönderen Turhan »

Delta DVP serisi PLC modellerinde D24 datasının 0. bit durumu indikator adreslemesinde kullanılabilmektedir. Benzer durum ve diğer adres özellikleri için diğer üretici ile irtibata geçmelisiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön