DOP eserver SQL veri yazma

Kullanıcı avatarı
fortebrazze
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DOP eserver SQL veri yazma

Mesaj gönderen fortebrazze »

Merhaba Dop eserver ile SQL veri tabanına veri alma işlemi yapıyorum.Veri okumam gereken tek Hmı var fakat okumam gereken veri sayısı farklı örneğin d500 ün icindeki verileri
m20 tetikleyince eserver e yazdıra biliyorum ama ben bunun yanında m21 tetikleyincede aynı tablo içine d502 yi yazdırmak istiyorum yani her verinin kendine ait tetikleme kaynağı olacak ve bu veriler farklı zamanlarda tetikleme de yapabilir aynı andada.Bu uygulamayı yapabilirmiyim yada nasıl bir yol izlemeliyim.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: DOP eserver SQL veri yazma

Mesaj gönderen Uğur »

Aynı veritabanı için birden fazla tetikleme adresi tanımlanabilir ama kaydedilen datalara ayrı ayrı tanımlanamaz malesef.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
fortebrazze
İletişim:

Re: DOP eserver SQL veri yazma

Mesaj gönderen fortebrazze »

Cevap için teşekkür ederim anladığım kadarı ile hangi tetikleme adresi tetiklerse tetiklesin bütün dataları tabloya yazıyor.Peki bu veri kaydının başka bir yolu varmı acaba yani her makinadan ayrı veri almam lazım ama hmı ortak olduğu için ve makina tetikleme zamanları farklı olduğu için gereksiz bir veri yığılması olacaktır yani çalışmayan makinalarıda sürekli sıfır olarak atıp duracak bunu engellemenin bir yolu yokmu acaba.
teşekkürler.

“HMI Forum” sayfasına dön