DATA KAYIT

Kullanıcı avatarı
Muhsin_Ciftci
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DATA KAYIT

Mesaj gönderen Muhsin_Ciftci »

Merhaaba, delta plcde birkaç proje dışında çok bilgim yok fakat araştırdığımdada istediğim türden bilgiye ulaşamadım ayrıca birden çok benzer yöntemler var ama en uygunu hangisi bilemiyorum hepsindede deneme yapmam gerekiyor. Yardım etmenizi rica ediyorum.

Yapmak istediğimi kısaca anlatmak istiyorum. Ekranda liste halinde ürün numarası ve basınç değeri olacak. kullanıcı bunlardan birini seçip test edecek ve gerektiğindede o listeye yeni ürün kodu ve basınç değerini ekleyecek. HMI kapanıp açıldığındada o verilerin kaybolmaması gerekiyor. Ve zamanla bu liste 100 ürününde üstüne çıkacak. Ayrıca bu veriyi istediğindede excel dosyası olarak usbye gönderecek.

2 satırlı Liste oluşturmayı, sonradan ekleme yapmayı 100 veya üstü ve veriler kaybolmamalı aynı zamanda usbye aktarmayı öğrenmek istiyorum. Bunu en uygun nasıl ve hangi komutu kullanarak yapabilirim.

Yapmam gerekenleri veya en uygun yöntemin ismini yazarsanızda olur veya benzer projeleri paylaşsanızda olur. Çok fazla vaktinizi almak istemiyorum ben ilerledikçe takıldığım yer olursa araştırıp halletmeye çalışıyorum çözüm bulamazsamda tekrardan size danışacağım.

Saygılamrımla, iyi çalışmalar dilerim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: DATA KAYIT

Mesaj gönderen Turhan »

19-Gelişmiş Reçete fonksiyonunu incelermisiniz? Önceden 200 adet gibi bir uzunlukta oluşturduğunuz reçete verilerini HMI üzerinde saklayabilir ve bunu USB bellek aracılığı ile içe/dışa aktar seçeneği ile csv formatında kullanabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön