Grid box

Kullanıcı avatarı
MEHMET34
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Grid box

Mesaj gönderen MEHMET34 »

Delta da çalışan bütün arkadaşlara kolay gelsin ben gridbox ta 1.sütun başlangıç adresini RCP10 ve 2.sütun başlangıç adresini RCP15 yapmak istiyorum bunu yapmak mümkünmü eğer mümkünse nasıl yapabilirim. Yardımlarınız için teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Grid box

Mesaj gönderen Uğur »

Gridbox.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
MEHMET34
İletişim:

Uğur bey kolay gelsin şimdi sormak istediğim sizin yapmış olduğunuz toplu reçeteleme sisteminde RCP0 Karakter gir öğesinde ancak daha sonra sayısal değer gir elementleri RCP5,RCP6,RCP7,RCP8,RCP9 olarak devam ediyor bu işlemde RCP numaraları RCP0 dan sonra RCP1,RCP2...RCP5 gibi neden gitmiyorda RCP5 ten başlıyor bunu neye göre hesaplıyoruz ikinci sorum bunları PLC ye yüklemek istiyorum bunu yaparken plc deki registerler sütun sayısına göremi adetlendirilecek veya sayfada ki satır sayısına göremi adetlendireceğim veya sayfa başlangıç sayısına göremi adlandıracağım.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Reçete adına 10 karakter ayrılmıştır. 2 karakter bir reçete datası işgal eder. 10 karakter 5 reçete datası işgal edecektir. Bu sebepten RCP0 yazılan ve uzunluğu 10 karakter olan element RCP0~RCP4 arasını kapsayacaktır. Bu sebepten dolayı ikinci data RCP5 ten başlar.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
MEHMET34
İletişim:

Çok iyi anladım.uğur bey teşekkür ederim bunları plc ye yüklerken. Dataları nasıl tanıtacağım yani sütun sayısına göremi veya satır ssyısınx göremi bunuda anlatırsanız çok memnun olacağım çok fazla meşgul ettiğim için özür dilerim yardımlarınız için teşekkür ederim.

“HMI Forum” sayfasına dön