HMI DRIVER

Kullanıcı avatarı
umit_sen
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

HMI DRIVER

Mesaj gönderen umit_sen »

İyi günler,

Birçok kez kullandığım Delta HMI'a bağlanamıyorum. Not respond hatası veriyor. Aygıt yöneticisine baktığımda taşınabilir aygıtlar kısmında sadece DELTA yazıyor. İnsan arabirim aygıtları içerisinde gözükmüyor. Sürücüyü güncelle dedim ama işe yaramadı. Yeni sürücü indirip kurdum, yine olmadı. HMI ın içerisinde eski program yüklü ve PLC ile bağlantı kurmuş halde. Çözüm önerisi sunarsanız memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: HMI DRIVER

Mesaj gönderen Uğur »

HMI bilgisayar tarafından 2 farklı şekilde tanınmaktadır. Birincisinde sürücüler içerisinde DELTA diye sürücü görürsünüz ikincisinde ise COM Port olarak görürsünüz. Bunu belirleyen ekranın System Menüsüne girdiğiniz zaman System Setting içerisinde MISC menüsü mevcuttur. Buradaki USBCommode seçeneği "1" ise Disk olarak görecek "2" ise COM Port olarak görecektir.

Disk olarak gördüğü zaman program yükleyemiyorsanız Bilgisayarımdan DELTA sürücüsü içerisine girin ve burada klasör ve arama seçeneklerinden gizli dosyaları göstererek DELTA sürücüsü içerisinde görünün tüm şeyleri silin ve ardından tekrar yüklemeyi deneyin. Bazı durumlarda bilgisayarınız disk modunda virüs yada antivirüs yazılımları sebebiyle diske erişimi kısıtlamaktadır. Böyle bir durum için Comport moduna alarak tekrar yüklemeyi deneyin.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“HMI Forum” sayfasına dön