lc soft rs485 bağlantı

Kullanıcı avatarı
gmgtechnic
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

lc soft rs485 bağlantı

Mesaj gönderen gmgtechnic »

merhaba rs 485 ile lc softa bağlanamıyorum sv serisi plc de hemen solunda ilkmodül dvp202lc
istasyon adresi default olarak 1
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: lc soft rs485 bağlantı

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

LCSoft v1.12 ile haberleşme ayarları penceresinden istasyon ve protokol ayarlarınızı girin ve Oto-Algıla butonuna basıp cihaza ereişim sağlamayı deneyin.
Eğer protokol veya istasyon numaranız değişmiş ise modülü PLC ye bağlayıp PLC'den From komutu ile aşağıda gösterilen register adreslerinden modülünüzün sahip olduğu haberleşme ayarlarına ulaşın.
bunların dışında hala ereişim sağlamıyorsanız dönüştürücünüzü kontrol edin ve RS-232 portunu kurmayı deneyin.
lc_soft_1_12.png
register.png
protocol.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
gmgtechnic
İletişim:

Mesaj gönderen gmgtechnic »

dvp 202 lc modülü enerji verdiğimde direk error ledi yanıp sönüyor

maalesef bağlantı sağlayamıyorum

plc nin ve loadcel modülün istasyon adresi 1 olduğunu buyüzjden çakıştığını düşünmüştüm ancak plc ye erişim sağlıyorum modüle erişemiyorum
wplsoft da modül ekleme menüsünden bir işlem yapmama gerek varmı

plc bin yada modülün istasyon numarasını nasıl değiştiririm
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sensör kanalalrından herhangi birisi boş, kalibrasyon ayarı yapılmamış veya modüle harici 24vdc besleme yapılmamış ise de Error Ledi yanabilmektedir. Eğer Loadcell modülünüze PLC üzerinden FROM/TO komutları ile erişim sağlıyorsanız hem PLC hem de 202LC-SL modülü istasyon numarasının 1 olmasının bir sakıncası bulunmuyor. Aşağıdaki komut satırı ile 54. register olan rs-485 istasyon numarasını adresini 1 ayarlayabilirsiniz

|LD M1002|-------------|T0 K100 K54 K1 K1|
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön