C2000 Profibus Haberleşme

Kullanıcı avatarı
Ceyhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

C2000 Profibus Haberleşme

Mesaj gönderen Ceyhan »

Herkese Merhaba,

C2000 sürücüyü Profibus üzerinden CMC-PD01 kartı ile Beckhoff ile haberleştirdim. Frekansı sorunsuz istediğim gibi değiştirebiliyorum. Sürücüyü de kontrol edebiliyorum ama tam istediğim gibi değil. Beckhoff komutlarını MI inputlarına yönlendiremedim. Beckhoff' tan gönderilen komutların sürücüde nereye gittiği konusunda bir fikir edinemedim. Tüm gözlemleme çabalarım sonuçsuz kaldı. Profibus PPO3 telegramını kullanıyorum ve olağan şekilde Beckhoff' tan gelen komutlar 2000h adresine yönlendirilmiş. Bu şekilde kontrol word' ün ilk bitinin (bit 0) yükselen kenarında sürücü stop oluyor, bit 1' de de start oluyor. Diğer bitlerde bir fonksiyon göremedim. CMC-PD01 dökümanında anlatıldığı gibi bu adresi 2600h yaptığımda sürücü verilen komutları hiç algılamıyor.
Beckhoff' tan gönderilen komutları sürücüde nasıl gözlemleyebilirim ve kontrol wordü nasıl MI girişlerine yönlendirebilirim? Teşekürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: C2000 Profibus Haberleşme

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Sürücüyü RUN konumuna geçirebilmek için yanlızca 0. ve 1. bitleri kullanmanız yetersizdir. Aynı Word adresin 4. (FWD) ve 5. (REV) Bitlerini kullanarak Start sinyali için yön refeansını da tanımlamalısınız. Aşağıdaki tabloyu referans alınız.

c2000_2000H.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Ceyhan
İletişim:

Re: C2000 Profibus Haberleşme

Mesaj gönderen Ceyhan »

Teşekürler. Bu bilgi yoktu elimde.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön