C2000 ovn hatası

Kullanıcı avatarı
Cosmo79
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

C2000 ovn hatası

Mesaj gönderen Cosmo79 »

Merhaba

Pres makinasında VFD450C43A Sürücüde ovn hatası alıyorum , ek olarak VFDB4045 Fren ünitesi kullanıyorum , ağır-normal yük modlarınıda değiştirdim , direnç guruplarınıda yeniledim fakat bi sonuç alamadım
nedeni ne olabilir ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: C2000 ovn hatası

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü üzerinde 06-01 parametre değerinin 0 olduğuna emin olunuz.

Frenleme kıyıcısı üzerindeki swich konumunuzun şebeke AC voltaj seviyenizdeki değere göre konumlanmalı. AC besleme voltajınız 380VAC ise swich konumu mutlaka 380VAC konumunda olmalıdır.

Direncinizi üniteden ayırıp ölçtüğünüzde uygun ohmaj değerine olduğunu ve frenleme esnasında kıyıcı üzerinde ACT ledinin aktif olduğuna dirençlerin üzerinde DC bara voltajının aktarıldığına emin olunuz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Cosmo79
İletişim:

Mesaj gönderen Cosmo79 »

Merhabalar dönüşünüz için teşekkür ederim fren ünitesi switch konumunu değiştirdim ovn arızası giderildi fakat şu andada dirençler çok fazla ısınıyor 100 dereceyi buluyor şu an ona bakıyorum neden olabilir acaba ?

6 adet toplam 13 ohm direnç mevcut oda yan tarafta aynı şekilde çalışan makinadan baktığım kadarıyla uyarladım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

1. Frenleme ünitesinin swich konumu multimetre ile ölçülen sürücü AC input besleme geriliminden daha düşük bir seviyede ayarlanmış olabilir. Swich konumunuzu tekrar kontrol edin.

2. Normal şartlarda frenleme ünitesi yalnızca sürücü DC bara gerilimi, frenleme ünitesi üzerinde swich ile ayarlanan DC voltajdan (Swich konum voltajı * 1,42) büyük olduğunda devreye girmesi gerekir ve bu esnada ünite üzerindeki ACT led durumu aktif olur. Ünitenin ne kadar sıklık ile devreye girdiğini kontrol edin. Duruma göre göre swich konumunu bir kademe üstte kullanabilirsiniz.

3. Frenleme dirençleriniz zarar görmüş olabilir. Dirençlerinizin ohmaj değerini kontrol edin.

4. Dirençlerin gücü düşük seçilmiş yada uygun soğutma şartlarına sahip olmayabilir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Cosmo79
İletişim:

Mesaj gönderen Cosmo79 »

Merhaba söyledikleriniz çok faydalı bilgiler öncelikle teşekkür ederim switch konumu değiştirdim hatta 2 kademe yukarı aldım fark ettiğim konu diğer makinada act ledi 5-6 turdan bir yanarken problemli makinada her turda act ledi yanmakta ayrıca direç ohm değeri 13.8 neden bu şekilde olabilir ?
Kullanıcı avatarı
Cosmo79
İletişim:

Mesaj gönderen Cosmo79 »

Hala 100 dercelerde direç gurubu
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü üzerrinde DC bara gelirimini takip ettiniz mi? Frenleme ünitesi nihayetinde bu DC gerilim yükseldiğinde devreye girecektir.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Cosmo79
İletişim:

Mesaj gönderen Cosmo79 »

VFD450C43A bu sürücüde kaç olmalı ve nerden tam olarak bakabiliriz
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Normal çalışma anında şebeke gerilminiz 380VAC ise sürücü üzerinde yaklaşık 540.0VDC görüyor olmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Cosmo79
İletişim:

Mesaj gönderen Cosmo79 »

doğrudur değişken değerde 540 seviyelerini görüyorum 390 civarında gerilim için

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön