Dop panel değer artır değer azalt

Kullanıcı avatarı
Doğan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Dop panel değer artır değer azalt

Mesaj gönderen Doğan »

Merhabalar
Delta panel ile Delta sürücüyü 485 uzerinden Delta kontroller Ascıı modda haberleşerek sürücüye sayisal değer gir butonu ile frekans yazma islemi yapıyorum sormak istediğim bu işleme ilâve olarak değer artır ve değer azalt butonlarını ilave etmek ıstiyorum.
Sanırım bu işlem mocro yardımı ile yapılabilir?
Bu konuda yardımcı olurmusunuz?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Dop panel değer artır değer azalt

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Doğrudan Değer arttır ve Değer azalt butonlarını kullanarak yazma adreslerini Sayısal değer gir elementiniz ile ortak bir şekilde tanımlayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Doğan
İletişim:

Mesaj gönderen Doğan »

Merhabalar
Aslında soruyu eksik sormuşum sistemde iki adet sürücü var ben bir adet değer artır ve değer azalt butonu ile iki sürücünün hızını aynı anda artırıp ve azaltmak istiyorum buda sanırım mocro yardımıyla olabilir
Bu konuyla ilgili yardımcı olursanız seviniriz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Herhangi bir butonun ON Makro satırına aşağıdaki gibi toplama komutu ile değeri sabit bir birim ile arttırıp azaltabilirsiniz.

Butonun ON makrosu PLC yükselen kenar kontağı gibi davranacaktır yani butonun her tetiklenmesi ile makro satırları bir defa işlenecektir. Karşılaştırma makro komutları ile değer arttırma ve azaltma için alt ve üst limitleri tanımlayabilirsiniz.

inverter_2001.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Tuarek77
İletişim:

Mesaj gönderen Tuarek77 »

Değer artırma ve azaltmadaki limiti ana grup menüsündeki limit seçeneğinden ayarlayamazmıyız?yoksa makro yazmak zorundamıyız?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Değer Arttır ve Azalt butonu özelliklerindeki ayar ile de gerçekleştirmeniz mümkündür.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“HMI Forum” sayfasına dön