COM1

Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: COM1

Mesaj gönderen amasyalı »

baktığımız zaman herşey normal görünüyor büyük bir ihtimalle VFD-E inverterin paremetreleri ayarlıyamıyoruz diye düşünüyorum. ayarları nedir acaba
Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

Birkaç gündür HMI panel+SS2 PLC+VFD-E inverteri RS485 üzerinden haberleşmeye uğraştım. program ekte deneme amaçlı X20 ve X21 butonları bağladık online sistemde x20 butona basınca H2000 K18 değerini gösteriyor X21 butona basınca K34 değerini gösteriyor ama invertörde bir hareket yok fakat panelden ileri ve geri basınca sistem sorunsuz çalışıyor.
Biz plc den x20 yerine Y0 X21 yerine Y1 olarak çalıştırmak istiyoruz. mevcut inverter ayarları aşağıdaki şekilde panelden çalışıyor

09.00=1
09.01=1
09.04=1
02.00=3
02.01=3

burada inverter paremetrelerinimi değiştirmemiz lazım veya yaptığımız sistemmi yanlış anlayamadık
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Turhan yazdı: 03 Nis 2023, 16:23
Turhan yazdı: 31 Mar 2023, 15:27 Aynı fiziksel haberleşme hattında birden fazla master cihaz tanılayamazsınız. dolayısı ile PLC ve Inverter arasında veri alışverişi yapmanız gerekiyor ise bunu HMI'ın MOV makro komutu ile gerçekleştirmelisiniz.
Bir önceki mesajlarımızı dikkate alırmısınız?
.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

Ben içinden cıkamadığım için buradan yardım istemek zorunda kaldım
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI ile Sürücü'nün haberleştiği fiziksel porta PLC'yi bağlayabilirsiniz. Ancak PLC'yi master aygıt olarak kullanamazsınız!

Invertere HMI üzerinden veri yazarken aynı zamanda aynı porta bağlı PLC'de bir modbus okuma/yazma işlemini kullanamazsınız.

HMI, PLC ve Inverter aynı slave portda kullanılacak ise burada PLC içerisindeki tüm haberleşme komutlarını silip HMI makro komutları ile PLC ve Inverter arası data alışverişini sağlamalısınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

teşekkür ederiz.

“PLC Forum” sayfasına dön