Servo yavaş dönüyor

Kullanıcı avatarı
kadir_trn
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Servo yavaş dönüyor

Mesaj gönderen kadir_trn »

Merhaba,
Servo sürücümü resetledikten sonra değiştirdiğim parametreler.
P1-01 = 0002
p1-02 = 0006

p1-09 = 250
p1-10 = 500
p1- 11 = 100
ekran görüntüsünde ise DI ve DO ları ekliyorum.

Servo motoru iki farklı modda kulllanmak istiyorum. PT ve Speed mod. Modlar arası geçiş yapmak için DI6 yı kullanıyorum. Modlar arası geçmekte herhangi bir sorun yok. Sorun servo motorun hızında p1-09 p1-11 arasında yazdıgım değerlerden çok daha az hızla dönüyor motor ve PT modda harici enkoder ile şuan hiç döndüremiyorum. Daha önce pt modda döndürebilyordum bir yerleri karıştırdım ama neresi bulamıyorum. Parametre dosyamı da ekliyorum. Teşekkürler.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Servo yavaş dönüyor

Mesaj gönderen Turhan »

P1-09, P1-10 ve P1-11 parametreleri için yazılan hız değerleri için unit:0.1rpm'dir. Ayrıca Hız ve Pozisyon modunda çalışıyorsanız P1-01 paramtre değeriniz 0x0006 veya motor yönünüz ters ise 0x0106 tanımlı olmalıdır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
kadir_trn
İletişim:

Mesaj gönderen kadir_trn »

Pardon yukarıda yanlış yazmışım p1-01 zaten 0006 fakat harici enkoder ile pulse göndererek servoyu döndüremiyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Servo sürücüde DI6 girişinin akitf olup olmadığını ve pozisyon modunda iken pulse bağlantınızda doğru ise sürücü display ekranından C-PLS durum değişkeninden komut giriş pulse değerini okurmusunuz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön