dia desinge compile hatası

Kullanıcı avatarı
kursatsunar
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

dia desinge compile hatası

Mesaj gönderen kursatsunar »

dia desinger da sv3 üç plc üzerinde yaptığım programda bir derleme hatası alıyorum hatanın ne olduğunu bilemedim ve nasıl çözeceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: dia desinge compile hatası

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

TR Register is not enough hata açıklamasını doğrudan dokümanda bulamadım. Ancak hata kodunun fonksiyon blok içerisinde kullanılan timer adedinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bir fonksiyon blok içerisinde maximum 8 adet T_POINTER tipinde değişken kullanılabilir. Eğer programınız içerisinde 8 adetden fazla timer kullanımınz var ise timer adedinizi 8 ile sınırlayarak derleyiciyi çalıştırmayı deneyebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
kursatsunar
İletişim:

Mesaj gönderen kursatsunar »

Turhan bey denedim evet dediğiniz gibi fonksiyon blok içinde sekiz den fazla timer kullanınca hata veriyor. Benim merak ettiğim bu eksiklik mi yoksa normal bir durum mu, ileride düzeltilecek bir konumu...
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Manuel içerisinde belirtilen bilgi zaten bu yönde. T_POINTER değişkeni maximum 8 adete kadar tanımlanabiliyor.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön